Petra Řehořková - životopis

„Chtěla jsem vyzkoušet všechno, co mě zajímá a baví. Pracovala jsem jako zdravotní sestřička, lázeňská sestra, zástupce luxusní kosmetické firmy, kurátorka pro týrané a pohlavně zneužívané děti, cvičitelka…“

Petra Řehořková se narodila v lázeňském městě Karlovy Vary v roce 1976, vystudovala SZŠ Karlovy Vary, obor dětská zdravotní sestra. S touto profesí je samozřejmě spjatá i její dlouholetá praxe v oblasti zdravotnictví, rehabilitace, rekonvalescence a lázeňské péče.

V roce 2000 získala licenci mezinárodní cvičitelky aerobiku. V roce 2001 získala certifikát cvičitelky step aerobiku. V roce 2002 otevírá Salón Slunečnice v Odolene Vodě - provozuje zde solárium, proštíhlovací a rehabilitační stoly Slender You. V roce 2004 získala certifikát spinning instruktor a certifikát pro práci s biostimulačním laserem.

Petra ŘehořkováV roce 2004 otevírá Fitness Petra Odolena Voda, kde mimo jiné provozuje i vlastní speciální aerobní hodiny s názvem TUK-FUK. V roce 2005 získala certifikát pro práci s IPL (intensivní pulzní světlo). V roce 2005 absolvovala Tlapákovu školu TONUS při FTVS University Karlovy, získala certifikát fitness instruktor a osobní trenér. V roce 2006 absolvovala školu společnosti NUTRIS - získala certifikát výživový poradce. V roce 2007 získala certifikát cvičitel PILATES.

V roce 2006 otevírá kliniku estetické medicíny Petra Clinic, kde provozuje bezbolestné liposukce, fotorejuvenace (omlazení pleti), laserové gelové masky. Od té doby se Petra Řehořková neustále vzdělává a má akreditace na mnoho welness směrů např. jako masérka, kosmetička, instruktorka Bodystylingu nebo reflexní terapeutka.

V oblasti kosmetických služeb získává akreditaci v roce 2009. Je držitelkou certifikátů se specializací na mikromasáže očního okolí, tělové zábaly a Bodystyling. Dále získává speciální certifikaci pro sportovní i rekondiční masáže a studuje VŠ Palestra - obor Wellness Praktik.

Úspěšné metody Petry Řehořkové a výborná profesní pověst její kliniky se dostávají do podvědomí široké veřejnosti. Ve svém oboru se postupně stává vyhledávanou odbornicí. Od roku 2009 se pravidelně objevuje v odborných diskusích a přednáší na konferencích zaměřených na hubnutí, zdravou výživu, krásu a estetiku.

Od roku 2013 přednáší Petra Řehořková na VŠTVS Palestra, jako externí lektorka odborné praxe.

V témže roce získává bakalářský titul, ve studiu pokračuje a v roce 2015 plánuje získat titul magisterský. Pravidelně se objevuje v televizních pořadech jako: Snídaně s Novou nebo Sama doma. Spolupracuje na pořadech Jste to, co jíte, Nahá jsi krásná, Mladší o pár let. Jako host vystupuje také v rádiích (např. na Frekvenci 1). Nově se stala také patronkou soutěže pro děti "Princ a princezna české pohádky".

Pro svou kliniku - Petra Clinic, získala statut nestátního zdravotního zařízení. Díky tomu mohla Petra Clinic rozšířit své služby o ordinaci korektivní dermatologie, fyzioterapeuta a drobné plastické operace.

V roce 2015 promuje s titulem Mgr. na VŠTVS Palestra. Zakládá projekt CHYTŘE DO ŽIVOTA pro osvětu o obezitě dětí a mládeže.